Panasonic eneloop USB-lader til 4 stk. AA/AAA BQ-CC61USB
Gross Weight (kg) | 0,173 |
---|---|
EAN | 5410853063971 |
Kemi | ni-mh |
Panasonic eneloop kommer med et nyt og forbedret produkt indenfor deres sortiment af opladere og genopladelige batterier, hvor de sætter endnu mere fokus på miljøet.
Der tilbydes nu en USB oplader til genopladelige batterier AA/AAA, der har 7% højere kapacitet, for-opladet med solenergi og i 100% plastfri emballage.
Specifikationer for oplader
- Serie: Basic
- Model: BQ-CC61
- Opladningstid: 10 t.
- Str.: L: 85 mm B:66 mm D:27 mm
- USB Input
indhold i pakken:
- 1 x Basic USB oplader
- Kommer i 100% plastfri indpakning
Fordele ved en USB oplader
- Det tager kun 10 timer til en fuld genopladning
- 2 stk. LED-indikatorer, der viser hvor langt du er med opladningen
- Designet, fremstillet og testet i Japan i henhold til de strengeste kvalitetsstandarter, så du kan forvente suverænt håndværk
- Du vælger selv, om du vil finde en stikkontakt eller ej, for at oplade dine batterier
- Den er nem at medbringe i bagagen
- Vælger du de nye eneloop batterier er dækket godt ind. F.eks. på ture, da batterierne har en fantastisk ydeevne ved 0 grader og kan bruges helt ned til -20 grader.
Panasonic eneloop har med deres nye sortiment, produceret ud fra principperne; "Recharge" og "Reuse", for at skabe mere bæredygtighed.
Med den nye indpakning og en længere holdbarhed på batterierne, lader de forbrugerne få muligheden for at tage et "livsstilsvalg".
Vi har været forhandlere af Panasonic eneloop siden 2006 og kan derfor stærkt anbefale alle produkterne.
Vi er yderst begejstrede for dette mærke, fordi der altid er udvikling, høj ydeevne og lang levetid
- og så er vi selvfølgelig meget glade for, at Panasonic vælger den miljøvenlige vej.